A Trikorder visszaemlékezése a 90-es és a 2000-es évek legelejére, mikor minden babazsúron előkerült egy MB társasjáték, minden célba érés jó alkalom volt a verekedésre, és minden hatos után újradobhattunk. Tíz darab társas, csak úgy.
HOTEL
A játék, ahol hoteltulajdonosok szállnak meg hoteltulajdonosnál, hotelekben a föld körül: India, Japán, Hawaii, Anglia vagy egy random szafari. Mindenkinek megvolt a saját kedvence. Ha engem kérdeztek, a Bumeráng - President kettőssel simán meg lehetett nyerni egy partit! A Hotel tulajdonképpen egy csontra lebutított Monopoly; még hamarabb elrendeződtek az erőviszonyok, még hamarabb összedőlt az egész tábla,még hamarabb összeverekedtek a srácok. Igen, ezek vérre menő körök voltak, a játékok nagy százaléka tönkrement barátságokkal ért véget. Szerettük!
Mouse Trap
Hát ez volt az egyik csúcsa a 90es években való társasozásnak. A kockadobás és a végeredmény jelentősége szinte semmisnek tűnt, senkit nem érdekelt a társas része a játéknak. Mindenki csak a csapdát akarta elindítani, és nézni a halálgépet működés közben. Lendül a bakancs, felrúgja a vödröt, indul a golyó, a végén pedig egy zöld fickó hasast ugrik egy üres lavórba.., és bumm, indul a ketrec! Jövőbeli mérnökök kedvenc játéka.
Bumeráng-sziget
Te a Rizikót akartad karácsonyra, de a bátyádnak lehet megvolt a 1986-os Bumeráng-sziget az ágyneműtartóban. Gondolom sokan vagyunk, akik először ilyen formában találkoztak a foglalós-háborúzós-titkos missziós-kockadobálós játékkal. A Bumeráng-sziget, nem más mint egy Kannibálián játszódó rizikó játék egyenesen Vincze Imre és a Pancserek agyából. Egy frankó magyar klón, klassz rajzokkal és kivitelezéssel. Alapvetés!
JENGA
Sikerül-e kihúzni még egy elemet, vagy összeomlik az egész? A Twister mellett valósznűleg a Jenga volt a 90-es évek egyik legalapvetőbb partyjátéka és egyben az olyan toronydöntögetős játékok, mint az Angry Birds szellemi elődje. Csontegyszerű az egész, de mégis élvezetes, főleg ha sikerül olyan társaságot kifogni, amiben senki sem rugdossa az asztalt, vagy tesz hirtelen mozdulatokat (mintha lett volna ilyen!). Csak azt sajnálom, hogy ebből nem készült Star Wars kiadás.
Lion King Adventure Game
A játék magyar címe csak annyi volt, hogy Az oroszlánkirály, de ez ne tévesszen meg senkit, ugyanis ez egy hihetetlenül jól összerakott interaktív társas volt. Lehetett benne gumibogarakat katapultálni, volt hozzá ijesztő elefánt koponya és simán átélhető volt a film összes fontos jelenete, mindez ráadásul úgy, hogy a játékmenetet egy ötéves is megérthette (én se lehettem sokkal több, amikor játszottam). Ja és azt nem is mondtam, hogy a korához képest baromi jól nézett ki az épített tábla, szóval dicséret illeti az alkotókat.
Monopoly
Itt talán túlzás a gyerekkori jelző, hiszen a Monopoly még ma is király játék. Van azonban valami, ami miatt kevesebbet toljuk: túl könnyű kiismerni a másik stratégiáját és onnantól kezdve nem túl nagy buli az egész (arról nem is beszélve, hogy a Hotelhez hasonlóan barátságokat és családokat képes tönkretenni). Viszont gyerekként még senki sem vágta, hogy a legolcsóbb telkeket simán megéri fölvásárolni a játék elején és, hogy a vasút valójában király befektetés, szóval ugyan többet számított a szerencse, de legalább nem csak hideg számítás volt a játék, a másik totális megsemmisítése pedig hatalmas örömet okozott már akkor is.
Az Élet Játéka
A Monopoly és a Hotel mostohatestvére. Gyerekként persze baromi izgalmas játék, hiszen lehet benne pörgetni és mindig történik valami, de sajnos túl sok múlik a szerencsén, ráadásul az a pár meghozható döntés is inkább csak illúzió. Nem baj, mert mindezért kárpótolt a király megjelenés, a pörgetés és az, amikor a játék végén megtudhattuk, hogy többszörös Nobel-díjasként vonultunk nyugdíjba!
Cluedo
Legkirályabb nyomozós játék, amiről ráadásul elmondható, hogy a modern, felújított változata még javított is az eredeti játékmeneten! A Cluedo esetében tényleg be kellett vetni a logikát, latolgatni az esélyeket, jól kérdezni és gondosan jegyzetelni - az igazán profik ráadásul nemcsak a saját kérdéseikre figyeltek veszettül, hanem a többi játékoséra is, ezzel növelve a nyerési esélyeiket. Ja és amúgy melyik másik játékban vannak még olyan király nevek, mint Mr Blue és Mustard ezredes? Tisztára mintha a Kutyaszorítóbant nézném!
Szellemkastély
Mit is lehetne írni egy olyan társasról, aminek főszereplője egy sötétben foszforeszkáló halálfej? Nyilván a legkúlabb dolog valaha! A játék egy kísértetkastélyban játszódik, ahol egy csapat kisgyerekkel kell kikerülni a halálos csapdákat, majd feljutni az emeletre! Igen, itt végre értelmet nyer az üldözött emeletre/padlásra való menekülése. Lefejezett szellem, árnyak és denevérek, mintha csak dobókockával rendeznénk egy Goosebumps/Scooby Doo epizódot! A spooky-kerék megpörgetése után pedig a halálfej akcióba lendül, és a legváratlanabb helyen csap le. Legnagyobb para!
Ne ébreszd fel aput!
Na jó, eddig csak vicceltünk, a Ne ébreszd fel aput a legparább társas. Szerintünk nincs ember, aki őszintén kedvelte ezt a játékot, a frászt hozta ránk! A játékban fater hálószobájában mászkálunk, halkan járunk hogy fel ne ébredjen, de persze folyamatosan zajt csapunk. Az ablakon berepül egy labda, felsír a kistesód vagy a kutya kezd ugatni - minden ellened dolgozik. Egy rossz pörgetés után meghatározott számban meg kellett nyomni a vekkerórát, ami teljesen kiszámíthatatlan módon működött. A figura hirtelen felkelt, nagy riadalmában a sapkája is lerepült, erre a játékosok felsikítottak. Vigyázzatok majd gyerekeitek idegeire, jól tegyétek el!
(trg és z33d gyűjtése)
// Neked melyik társas robbantotta fel az agyad? Valami kimaradt? Írd meg alulra! //